Kuidas eristada päris ja võlts linast

 

Kuidas aru saada, et ostetud kleit või voodipesu on ikka õige linane? Linane on paljude inimeste elustiil. Kes korra on kogenud päris õiget linast materjali, tunneb iga oma keharakuga ära millega on tegu.

 

 

Päris õige linane-1.png (357 KB)

 

 

Kuidas me, siis tunneme ära selle päris õige linase materjali?

Võimalusel katsu kangast. Päris linane on puudutades meeldivalt jahe või külm, hoolimata kas on suvi või talv.

Muidugi pehme korts on kindel päris linase omadus. Kui tootefotol või pakendist vaatab Sulle vastu toode, mis oleks justkui sirgeks triigitud, siis on tegemist vale linasega.

Niidi ebareegipärane struktuur (sõlmed), mis on iseloomulikud just päris õigele linasele. Kui kangas on sile, ilma niidi "sõlmedeta", siis on tegemist vale linasega.

 

 

Päris linane -23.png (520 KB)

 

 

Õige linane imeb hästi niiskust ja kuivab kiiresti. Linased vannilinad ei lõhna õige hoolduse puhul ebameeldivalt. Kui linane toode lõhnab ebameeldivalt, siis on tegemist vale linasega.

Õige linane ei lähe tupsuliseks (pilling), küll aga ajab ebemeid, mis on loomulik kivipestud linasel kangal.

 

Õige linane ei saa olla madala hinnaga. Hinda hinda.

 

Kvaliteetne päris lina on tihti kallim kui sünteetilistest materjalidest valmistatud võltsingud. Kui hind tundub liiga hea, et olla tõsi, võib see olla märk sellest, et tegemist on võltsiga. Tee veendunud ostuotsus, mõistes, et kvaliteetne lina omab oma hinda.

 

Õige linane omab OEKO-TEX serifikaati unikaalse numbriga. Tihti kasutatakse toote kirjelduses, et vastab OEKO-TEX nõuetele, kuid vastava seritifikaadita võib olla tegemist vale linasega.

 

Osta vähem aga targalt! Veendu mida ostad!