Kas oled kunagi ostnud toote, millele lubati, et on valmistatud päris linasest, aga hiljem avastasid, et tegemist oli võltsinguga?

Linane materjal on populaarne oma loodusliku ja hingava omaduse poolest, kuid turul võib olla raske vahet teha päris ja võlts linase vahel. Siin on mõned nipid, mis aitavad sul kindlaks teha, kas tegemist on autentse linasega või mitte.

 

Tunnetus: Puuduta ja vaata

Päris linane on tavaliselt veidi jämedam ja jäigem võrreldes võltsingutega. Proovi materjali käega katsuda – päris lina võib tunduda veidi jämedam ja jäigem, samas kui võltsid linased kangad võivad olla siledamad ja elastsemad.

 

Vaata kiudude struktuuri

Võlts linane võib olla valmistatud sünteetilistest kiududest nagu polüester. Vaata lähemalt kangast ja otsi looduslike linakiudude märke. Päris linane kiud on ebaühtlase paksusega ja võivad olla pisut läbipaistvad.

 

Linane struktuur -1.jpeg (120 KB)

 

 

Päritolumaa ja brändi Usaldusväärsus

Kontrolli, kust toode pärineb. Mõned riigid on tuntud kvaliteetse linase tootmise poolest. Samuti on usaldusväärsed brändid tõenäolisemalt kasutanud kvaliteetset materjali. Uuri toote sildilt päritolumaad ja brändi tausta.

 

 

Päris õige linane-1.jpeg (29 KB)

 

 

Värvimuutus pesus

Päris linane võib pesus veidi kahaneda ja muuta värvi. Enne ostu sooritamist uuri, kas rõivas või kangas on eelnevalt pestud või mitte. Kui linane on eelnevalt töödeldud, on see tõenäoliselt värvimuutusele ja kahanemisele vastupidavam.

 

Hinda hinda

Kvaliteetne päris lina on tihti kallim kui segatud materjalidest valmistatud võltsingud. Kui hind tundub liiga hea, et olla tõsi, võib see olla märk sellest, et tegemist on võltsiga. Tee veendunud ostuotsus, mõistes, et kvaliteetne lina omab oma hinda.

Kokkuvõtvalt võib päris linase ja võltsingute eristamine nõuda natuke tähelepanu ja kogemusi. Järgides neid nõuandeid, saad tõenäoliselt teha teadliku valiku ja nautida autentse linasega seotud looduslikke eeliseid.

 

Osta vähem aga osta targalt!

 

 

Päris linane -23.jpeg (53 KB)