Kuidas pesta linast?

Enne tekstiilide kasutuselevõttu klopi nii seest, kui ka pahupoolelt ja pese tekstiilid läbi. Toodetel võib olla lahtiseid tekstiilihebemeid, mis on jäänud kangatöötlusest (pehmendav kivipesu). Lahtised hebemed eemalduvad üldjuhul peale paari kasutus- ja pesukorda. Hebemed ei ole tervisele kahjulikud. 

Alustuseks ütleme, et linaste esemete eest hoolitsemine on lihtne ja üsna arusaadav – kvaliteetne linane kangas on tugev ja vastupidav, nii et te ei pea selle kapriiside eest hoolt kandma. Kui aga soovite oma linastest esemetest maksimumi võtta, on siin mõned põhireeglid, mida peaksite järgima. Lugege hoolikalt etikettidel olevaid hooldusjuhiseid ja järgige neid.

Linaseid esemeid saab pesta nii käsitsi, kui ka masinas – mõlemad meetodid on head ja ei venita ega kahanda teie voodipesu ega ka rõivaid.

 

Masinpesu

Eraldage valge, tume ja värviline pesu. Kloppige tekstiilid enne pesumasinasse asetamist. Parimate tulemuste saavutamiseks keerake pesu pahupidi ja peske neid muudest kangastest eraldi. Oluline on vältida raskete esemete, nagu teksad....segamist linase tekstiiliga. Peske leiges vees <40C. Kõrge temperatuur võib põhjustada kuni 10% kokkutõmbumist ja nõrgendada linakiudu. Kasutage õrna pesutsüklit ja tsentrifuugi. Ärge koormake pesumasinat üle see aitab vähendada kortsude ja kahjustuste ohtu. Võimalusel kasutage spetsiaalseid pesukotte.

 

Masinpesu.jpg (6 KB)

 

 

Käsipesu

Käsipesu on kõige õrnem viis linaste riiete ja voodipesu pesemiseks, eriti kui need on õrnad või keerukate detailidega.

Täitke anum leige veega ja lisage umbes teelusikatäis lahjat pesuainet. Kastke linane rõivas, tekstiil leigesse vette, pidage meeles, leotamine rikub kanga värvi. Liigutage eset koheselt vees õrnalt ringi. Ärge väänake ega hõõruge, kuna see võib kangast venitada. Loputake korduvalt, kuni pesuaine jäägid on kadunud. Riputage kuivama, võimalusel õue aga mitte päikese kätte. Tuuline ilm kuivatamiseks on ideaalne - ei mingit triikimist!

 

Käsipesu.jpg (6 KB)

 

Kuidas pesta linast voodipesu?

Paljud küsivad meilt näpunäiteid linade ja muude voodipesuesemete pesemiseks. Samad reeglid kehtivad veel paari olulise asja puhul. Esiteks valmistage pesu ette, sorteerige värvide järgi, keerates need pahupidi ja nööpides kinni, tõmblukud kinni, sidudes lipsud jne. Seejärel veenduge, et teie pesul oleks piisavalt ruumi, et seda saaks korralikult loputada. Linast voodipesu võid pesta ka muude õrnade esemetega, kuid ära sega seda raskete esemetega, nagu näiteks teksa....

 

Pesu kuivatamine

Voodipesu kuivatamine on teie enda valitud meetod, kuid käsitleme põhitõdesid. Eelpestud linaseid esemeid saab kergesti masinas (trummelkuivatada) madalal kuumusel või ilma kuumuseta. On väga oluline mitte kuivatada voodipesu kõrgel kuumusel, kuna see võib põhjustada märkimisväärset kokkutõmbumist, eriti riiete puhul. Eemaldage kuivatist, kui need on veel veidi niisked ja riputage kuivama.

Õhukuivatus: kui eelistate õues kuivatamist (nagu meiegi!) on üks suurepärane võimalus, mis säästab elektrit ja lisab linastele esemetele pehmust. Raputage/kloppige voodipesu/rõivaid enne riputamist pesunöörile. See aitab vältida linase kanga jäikust. Hea tulemuse annab, kui rullida pesu kokku, lasta mõned minutid seista, siis riputada kuivama. Meie kogemus on, et kõige parema tulemuse annab tuuline ilm. Pigem vältida trummelkuivatust.

 

Lina pleegitamine

Pole just parim idee. Valgendi ja optiliste valgenditega pesuained kipuvad kiude nõrgendama ja võivad põhjustada värvimuutust. Kui teil on tegemist plekiga, järgige ülaltoodud samme.

 

Pehmendav lina

Linane muutub iga pesuga loomulikult pehmemaks ja kivipestud lina peaks juba olema maksimaalses pehmuses. Kangapehmendajad (vedelad või kuivatuslehed) nõrgendavad kiude, vähendades nende imavust ja niiskust imavaid omadusi.

 

Triikimine

Looduslikud kiud, nagu lina, kortsuvad, kortsuvad ja kortsuvad, peate sellega lihtsalt leppima. Kui aga soovite, et ese tõesti oleks pressitud, kasutage kangale keskmiselt kuuma triikrauda, kui see on veel niiske või katke see niiske rätikuga. Triikimisest pääsete, kui kasutate miinimum tsentrifuugi ja viige õue kuivama, kui on tuuline ilm.Tulemus on super!

 

Nende näpunäidete abil saate nautida linaste toodete vastupidavust ja ajatut ilu veel aastaid!

 

Linase hooldus.png (877 KB)