Kas teadsid, et paberraha sisaldab 25% linakiudu? Jah, see on üks põhjus, miks see nii vastupidav on. Erinevalt puuvillast võib korraliku hoolduse korral lina kesta kuni kolm aastakümmet. Lisaks sellele on see valmistatud 100% linataimsest kiust, mistõttu on see täielikult biolagunev. On veelgi rohkem detaile, mis tõestavad, kui jätkusuutlik lina on, tehes sind igal korral, kui selle kasutamise kasuks otsustad, paremaks tundma oma mõju Maa peale.

 

Linane on mitmekülgne 

Kui linataime kasutatakse, ei lähe midagi raisku. Noh, võib-olla välja arvatud juured. Seemneid kasutatakse leiva kaunistamiseks, lisaks paljudele teistele roogadele, ning linaseemneõli tootmiseks, mida kasutatakse toidulisandina ja paljudes puiduviimistlusproduktides. Varred, nagu võib juba arvata, kasutatakse linakangaste valmistamiseks. Selgub, et tema ladina nimi usitatissimum tähendab "kõige kasulikum".

 

Lina on sulle ohutu 

Linane ei vaja kasvamiseks pestitsiide ega väetisi. See tähendab vähem saastet ja ei ärrita meie tundlikku nahka. Lisaks sellele suudab linas kasvada viletsas mullas, tarbides oluliselt vähem vett kui näiteks puuvill.

 

Lina on ajale vastupidav

See on fakt – lina ulatub umbes 5000 eKr, kui egiptlased kasutasid seda rõivaste tootmiseks ja isegi rahana. Kuigi tänapäeval kasutatakse linast laialdaselt, peetakse seda ikkagi luksuslikuks kangaks. Selle põhjuseks on aeg ja vaev, mis kulub linakiu tootmisele, ning manuaalsed protsessid, mis peavad toimuma selle saavutamiseks. Ehk teeb see linase särgi nii ikooniliseks? Selle imelise materjali hinnakirjale on alati olnud alus ja põhjendus. Tugevad taimed nõuavad rohkem käsi, kuid nad kestavad.

Lina oli alati äärmiselt väärtuslik oma omaduste poolest, kuid tänapäeval rohkem kui kunagi varem tahame rõhutada selle jätkusuutlikkust.