Blogi

LINASEST.....mis on lina?

08.07.2022
LINASEST.....mis on lina?

Olles ise nii armunud linasesse......see imeline kangas oma maagiliste omadustega. Nii, et alustame põhitõdedega Linasest

Mis on lina: lina on looduslik kiud, mis on valmistatud linataime Linum Usitatissimum kiududest. Seda on kasutatud sajandeid - alates umbes 10 000 aastat tagasi - kõige valmistamiseks alates lõuenditest ja tapeedist kuni rõivaste ja voodipesuni. 

Egiptlased kasutasid lina vastupidavust vaarao muumiate pakkimiseks ja keskaegsed rüütlid kandsid oma soomuse all linast särki ja pükse.

Pildil: Linase põld. Õitseb ainult üks päev

3 Nippi linase kandmiseks sügisel ja talvel

09.09.2019
3 Nippi linase kandmiseks sügisel ja talvel

Linane pole sugugi mitte ainult Suve riietus. Kanga omadused jäävad samaks ka Talvel. See säilitab Su kehatemperatuuri. Uuest Sügis/Talve kollektsioonist leiad pisut paksemat linast.Füsioloogiliste omaduste tõttu ei kortsu see kiirelt, on soojem ja pikema kandmiseaga. 

 

1. Kihilisus on võti

Erinevad kihid loovad Su väljanägemisele šiki efekti. Soojuse kindlustamiseks alusta tavalise puuvillase pluusiga, seejärel lisa võtmelement-lina. Nüüd lase oma loomingulisus valla. Linasega sobib meeletult hästi kanda villasisaldusega kampsunit ja/või -mantlit. Eelnevale duole lisa toetav kolmas kaaslane. Olgu selleks siis teksapüksid või -tagi. Katseta ka linast linase peal kandmist ja ära unusta aksessuaare.

                                

 

 

2. Sära mustris ja värvis

Külm hooaeg ei pea ju alati sünge olema. Kas teadsid, et erksad värvid aitavad Sinu ja ümbritsevate inimeste hea tuju mõõdiku lakke lüüa? Proovi ise järele!

                                

 

3. Sügis/Talve lina lisab omapära

Löö tuttavad pahviks ja ole selle sügise kuninganna. Sügis/Talve linane tekstiil on oma tiheduse tõttu raskem kaalult, kuid see annab Sulle kaitstud ja sooja enesetunde. Naturaalsete kangaste kandmine muutub aina populaarsemaks. Kehtesta uued moe reeglid. Reeglid, mis ei kahjusta meie loodust. Innustame Sind proovima mõnusat uut kollektsiooni ja hoolima ühisest paremast tulevikust.

 

                                

 

 

 

 

 

Linase kandmine on parim teene oma nahale

29.03.2019
Linase kandmine on parim teene oma nahale

S1 kaupluses hoolime igast kliendist ning läheneme personaalselt. Peale seda, kui avastasime linase kanga ei ole me enam tagasi vaadanud. Kliendid ja meie usume, et linane on parimate omadustega inimese nahale.

 

Miks valida linane?

♥ Ei tekita allerigat, sest see on antibakteriaalne

♥ Oled palavas jahedas ja külmas soojas, parem soojusjuht kui ükski teine kangas

♥ Niiskusele reageerib suurepäraselt, on hügroskoopne ehk imab ja kuivab kiirelt

♥ Õige hooldamise korral vastupidavuse tšempion!

♥ Päikeselisel päeval ole mureta, linane ei pleegi ja laseb õhku kergelt labi

♥ Põhjamaade siid, siit leiad ainult pehmet linast


Kui näed kortse linasel võid kindel olla, et see on naturaalne. Juhul, kui sa ei salli kortse, siis võid neid julgelt triikida kergel temperatuuril. Väiksemad kortsud ehtsuse tõttu jätab linane siiski endale.

Meie linased rõivad pärinevad 
Itaaliast, just sealt saab head pehmet kangast. Oleme valinud Sulle praktilised riideesemed, mida Saad nii pidulikult, kui ka igapäevaselt kanda. Enamus toodetel on taskud ning värvivalik on lai. Leiad palju tooteid, mis sobivad ka volüümikatele naistele. Meie eesmärk on pakkuda tooteid, mis sobivad erinevatele kehatüüpidele, seega leiad palju universaalseid suuruseid.Hooldamine on imelihtne

        1. Pööra pahempidi

        2. Vali pesumasinal 30°C õrnpesuprogramm

        3. Kui armastad käsitsi pesu pesta, hoidu ligunemisest

 

Pideval kandmisel võtab linane omaks Sinu kurvid ja vajadused ning kohaneb Sinu järgi.

Mugav riie = mõnus enesetunne!

 

Kummutame müüdi - linane kangas ei ole alati kare ja ebamugav!

08.01.2019
Kummutame müüdi - linane kangas ei ole alati kare ja ebamugav!

Linane – väike korts aga palju kasulikku!

 

Paljud meist teavad linast kui takust ja karedat kangast.

Tänane kangatööstus aga pakub naturaalset töödeldud linast sellisena, et see lausa paitab sinu nahka.

 

- Linane laseb õhku läbi, langeb kenasti ja seda on kerge hooldada.

 

- Seda võib pesumasinas pesta ja panna reisikotti nii, et pärast ei pea triikimise pärast muretsema. Kangasse jäävad kortsud on suisa kohustuslikud. See ongi linase võlu. Eesti tippdisainerite sõnul lisab väike korts linasele sarmi ja lohakat elegantsi. Linase korts on märk kanga ehtsusest ja need näitavad, et kangas on kõrge kvaliteediga.

 

- Linane on aegumatu! Lihtsa lõikega pühkse, pluusi või jakki saad vabalt kanda mitu suve järjest.

 

- Linane kangas on inimese nahale kõige omasem ja naturaalsem materjal.

 

- Erinevad uuringud on näidanud, et linasesse riietunud inimene higistab 1,5 korda vähem kui puuvilla või viskoosi riietatud inimene.

 

- Linane kangas on väga hea soojusjuhitavusega (kaks korda suurem kui villal ja 20% suurem kui puuvillal). Seetõttu on linased rõivad ideaalsed temperatuuri reguleerijad – jahedas soojendab ja palavas jahutab.

 

- Linane kangas ei lähe koledalt topiliseks, on udemetevaba ja antistaatiline.

 

- Märjalt muutub linase kiud veel tugevamaks ning näeb ka peale mitmekümnendat pesu hea välja.  Rohke pesemine muudab linase pehmemaks ja kandjale mugavamaks.

 

 

Tänapäeva maailmas, kus kõik mõtlevad “rohelisele” elustiilile, on linane parim valik sinu riidekapis.  Miks?

 - Linane kangas on antibakteriaalne ja ei kutsu esile allergilisi reaktsioone. Seetõttu sobib ta eriti hästi tundliku nahaga inimestele, eriti beebidele.

- Lina kasvatamisel ei ole nii suurt mõju keskkonnale. Lina vajab oluliselt vähem taimekaitsevahendeid ja väetist ning töötlemisel 5-20 korda vähem vett kui kulub puuvillase või sünteetilise kanga tootmisel.Lina töötlemisel läheb kasutusse kogu taim – riidetööstus kasutab linakiudu, ülejäänud taime osadest tehakse seepi, õli, paberit, mööblit, loomasööta jne.